مدرسه ای با یک دانش آموز +‌ تصاویر

دبستان شهید صدوقی در روستای «میناک نور» از توابع شهرستان بلده نور فقط یک دانش‌آموز دارد که هر روز در سرمای زمستانی نیز خود را به مدرسه می‌رساند تا پای درس معلمش در این مدرسه بنشیند.

در میان رشته‌ کوههای سر به فلک کشیده البرز و  مناطق سردسیر کوهستانی بخشی از استان مازندران قریه‌ای با نام میناک نور از توابع شهرستان بلده وجود دارد که در آن نزدیک به ۱۰۰ نفر به طور دائم زندگی می‌کنند.

این مدرسه فقط و فقط یک دانش آموز دارد ! شاید برایتان جالب باشد ولی واقعا این مدرسه یک دانش آموز بیشتر ندارد و همین دانش آموز هم بسیار با اراده به درسش ادامه میدهد و پله های ترقی را یکی یکی طی میکند .

روستای میناک نور - شهرستان بلده

روستای میناک نور – شهرستان بلده

در این روستا که اغلب سال به غیر از ایام تابستان خالی از سکنه است مردم به کشاورزی و دامداری مشغولند و با وجود سرمای بسیار زیاد در این آبادی زندگی و فعالیت می‌کنند.

استان البرز - مدارس شهرستان بلده

اما در این روستای زیبا و کوهستانی دبستانی با نام شهید صدوقی وجود دارد که تنها یک دانش‌آموز در آن مشغول به تحصیل است!

مدرسه ای با یک دانش آموز در ایران

این دانش‌آموز ساکن روستای میناک نور همه روزه خود را در میان برف و سرما به دبستان شهید صدوقی می‌رساند و در پشت نیمکتهای چوبی و با حضور معلم خود، به تحصیل مشغول است.

مدرسه ی یک دانش آموزی استان البرز

دانش‌آموز روستای میناک نور که علاقه وافری به آموختن دارد بدون هرگونه تقلب، سر و صدا و رقیبی درس می‌خواند؛ تنها همکلاسی و همراه او معلم وفادارش است.

مسیر روستای میناک نور در زمستان

مسیر روستای میناک نور در زمستان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *