روش های بورسیه گرفتن از دانشگاه های خارج

ادامه تحصیل در خارج یکی از هدف های بزرگ عده ای از دانش آموزان و دانشجویان عزیز کشورمان است٬ روز به روز رو به افزایش درخواست است و با گذرزمان و سهولت در رفت و آمد و بهبود روابط بین المللی خواستار زیاد دارد . ازین رو جنبه های مثبت این موضوع مانند : دانشگاه های معتبر و با کیفیت جهانی ٬ آینده ی شغلی ٬ سطح تحصیلات و … یکی از موارد مهم جذب دانش آموزان و دانشجویان به این سو میباشد و از جهتی دیگر مباحثی مانند هزینه های بیشتر نسبت به ایران از مباحث مد نظر میباشد . لزا روش های بورسیه گرفتن و شیوه های گرفتن بورسیه از کشورهای ( آلمان ٬ کانادا ٬ آمریکا ٬ فرانسه و … ) را به تفصیل و به صورت معرفی کامل در موسسات تحصیلی بین المللی برای شما آورده ایم .

ادامه تحصیل در خارج مستلزم استطاعت مالی است. بسیاری از دانشجویان مستعد با وجود داشتن کلیه شرایط فقط به دلیل عدم توانایی مالی از این امکان محروم می‌شوند. ولی باید در نظر داشت که برای این مسئله راه‌حلی وجود دارد و آن دریافت بورسیه تحصیلی است. سازمان‌ها و نهادهای بسیاری سالانه تعداد کثیری از دانشجویان را به شکل‌های مختلف مانند پرداخت کمک‌هزینه تحصیل، تحصیل رایگان و … تحت پوشش قرار داده و شرایط ادامه تحصیل را برای آن‌ها هموار می‌کنند. در این مقاله نیز تعدادی از این وب‌سایت‌های دریافت بورسیه تحصیلی را معرفی خواهیم کرد.

۱. وب‌سایت College Board

دانشجویانی که در جستجوی بورسیه برای ادامه تحصیل هستند می‌توانند به این سایت معتبر مراجعه کرده و با وارد کردن واژه کلیدی در بخش جستجو، اطلاعات مورد نظر خود را از میان ۲۲۰۰ برنامه موجود در پایگاه داده این وبسایت؛ اعم از نهادهای حامی، نوع بورسیه، میزان و مدت آن دریافت کنند.

۲. موسسه تحصیل بین‌المللیInstitute of International Education)

در این وب‌سایت نیز  می‌توان با واردکردن کلیدواژه کلیه اطلاعات لازم را به دست آورد و علاوه بر آن، از لیست کلیه بورسیه‌های موجود و متناسب با شرایط فردی مطلع شد.

۳. وب‌سایت Scholarships.com

در این سایت نیز می‌توانید به‌راحتی به جستجوی کمک‌هزینه‌های تحصیلی و بورسیه‌های موجود بپردازید. فقط کافی است تا پس از ورود، در بخش جستجوی بورسیه (Scholarship Search) اطلاعات لازم را وارد کرده و بر روی ادامه کلیک کنید. کلیه اطلاعات مربوط از جمله گزینه‌های موجود کمک‌هزینه‌ها و وام‌های پرداخت شهریه حتی در داخل کشور را نیز دریافت خواهید کرد.

۴.وب‌سایت StudentScholarships.org

این سایت نیز مرجع معتبری برای دریافت اطلاعات در مورد وام، بورسیه و کمک‌هزینه‌های موجود برای دانشجویان جهت استفاده برای شهریه، هزینه‌های زندگی یا تحصیل در خارج است. پس از ورود به وب‌سایت بر روی گزینه شروع جستجوی بورسیه (Start Finding Scholarships) کلیک کرده و بعد بورسیه‌ها را بر اساس نام، مبلغ، مدت و شرایط دریافت آن‌ها را جستجو کنید.

۵. موسسه حمایت از دانشجویان (Federal Student Aid)

این وب‌سایت متعلق به موسسه‌ای برای حمایت از دانشجویان در کشور آمریکا است. برخی از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های این وبسایت از نوع دولتی هستند.

به غیر از موارد یاد شده وب‌سایت StudyAbroad.com نیز مرجع مناسبی برای کسب اطلاع در خصوص بورسیه‌های اعطایی به دانشجویان بین‌المللی است!

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *