اضافه شدن ۵ درس جدید به رشته ریاضی و انسانی + عناوین دروس

علم روز به روز در حال پیشرفت هست و مطمئنا دروسی که در حال حاضر مطالعه میکنیم چند سال آینده شاید جای خود رو به درس های دیگه ای بده و بهبود پیدا کنه ٬ برای همین منظور وزارت آموزش و پرورش کشور نیز این امر رو در اضافه یا کسر کردن دروس صورت میده . الان پس از گذشت چند سال دست به تغییراتی در دروس رشته های ریاضی و انسانی زده که با هم به آنها میپردازیم .

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت:‌ عناوین دروس رشته‌های ریاضی، انسانی و معارف اسلامی در این شورا بررسی و تصویب شد و براین اساس پنج درس جدید به مجموعه دروس دوره متوسطه دوم اضافه شد.

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:‌ نهصدوبیست‌وسومین جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش با حضور وزیر و سایر اعضا تشکیل شد و در این جلسه در ادامه مباحث گذشته، جدول عناوین دروس دوره متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی، انسانی و علوم و معارف اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی افزود:‌ رویکرد حاکم در طراحی و تدوین این جدول، همسوسازی عناوین دروس این دوره با مفاهیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی بود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت:‌ علاوه بر دروس متداول این رشته‌ها در سال‌های گذشته، چند درس جدید مانند انسان و محیط زیست، تفکر و سواد رسانه‌ای، سلامت و بهداشت، مدیریت خانواده و سبک زندگی و کارگاه کارآفرینی و تولید به جدول دروس این دوره اضافه شد تا دانش‌آموزان را برای زندگی آماده کند.

نوید ادهم ادامه داد:‌ این دروس در گذشته آموزش و پرورش در دوره متوسطه دوم تدریس نمی‌شد و این از نوآوری‌هایی بود که براساس سند تحول بنیادین به مجموعه دروس دبیرستان اضافه شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *